solidnewkas

kasDobre wyniki w gospodarce, podkręcenie skuteczności ściągania podatków, sukcesy KAS w walce z karuzelami podatkowymi i nielegalnym obrotem towarami akcyzowymi, wzrost dochodów budżetu państwa i ………. WIELKIE zdziwienie pracowników oraz funkcjonariuszy KAS , że nie znajdują się w grupie beneficjentów podwyżek wynagrodzeń w 2018 roku.

Związki zawodowe dostrzegają tą oczywistą dyskryminację pisząc do przedstawicieli Rządu:

          „W tych okolicznościach brak dodatkowych środków na wynagrodzenia w KAS odbieramy wręcz jako dyskryminację, a wskazywanie na to, że podwyżki dla innych grup zawodowych wynagradzanych z budżetu (dla nauczycieli będą to kolejne podwyżki w ostatnich latach…) będą możliwe dzięki wytężonej pracy Krajowej Administracji Skarbowej – jako swoiste, chociaż może niezamierzone żarty i naigrywanie się z nas.” zauważa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” w piśmie do premier Beaty Szydło.

          „W świetle podwyżek dla Nauczycieli i innych grup zawodowych, prosimy o informację jaką podwyżkę średnio na etat zapisano w przyszłorocznym budżecie dla pracowników KAS, którzy swoimi działaniami w znacznym stopniu przyczyniają się do wygenerowania dodatkowych wpływów budżetowych?”pytają związkowcy z ZZ CELNICY PL wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

          „Zapowiadając reformy, uspokajając naturalne niepokoje pracowników złożono bardzo konkretne deklaracje : o podwyżkach poborów właśnie. Teraz, w obliczu sukcesu, pomija się ludzi, którzy w pocie czoła, działając w ramach trudnej organizacyjnie i personalnie reformy wypracowują ten sukces ! To niebywale bolesne i frustrujące.” - piszą wrocławscy związkowcy z ZZ CELKAS w piśmie do ministra finansów i szefa KAS.

 Pracownicy i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej czekają na reakcję i odpowiedzi Rządu w tej sprawie!

 .cg

 

Dodaj komentarz


NSZZ Solidarnośc - Zawsze w obronie Twoich praw!do góry