kas

mbMinister Finansów prof. Teresa Czerwińska, na wniosek Kierownictwa Krajowej Administracji Skarbowej, podjęła decyzję o opracowaniu programu modernizacji KAS. Decyzja ta została poprzedzona szeroką dyskusją w Ministerstwie Finansów, jak również konsultacjami kierownictwa KAS z przedstawicielami Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ „Solidarność”.

Szanowni Państwo

Pracownicy i Funkcjonariusze
Krajowej Administracji Skarbowej

   Informuję, że Minister Finansów prof. Teresa Czerwińska, na wniosek Kierownictwa Krajowej Administracji Skarbowej, podjęła decyzję o opracowaniu programu modernizacji KAS. Decyzja ta została poprzedzona szeroką dyskusją w Ministerstwie Finansów, jak również konsultacjami kierownictwa KAS z przedstawicielami Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ „Solidarność”.

    Realizacja nowych wyzwań stojących przed KAS, związanych przede wszystkim z dalszym konsekwentnym dbaniem o szczelność systemu poboru podatków, wymaga nieustannego podnoszenia efektywności działania KAS poprzez jej unowocześnianie (modernizowanie), z czym wiąże się poniesienie niezbędnych kosztów i nakładów inwestycyjnych w kluczowych obszarach: zasobów ludzkich oraz majątku.

Nasza propozycja programu modernizacji obejmuje:

-  wzrost wynagrodzeń i uposażeń pracowników i funkcjonariuszy KAS;

-  zakupy sprzętu, pojazdów i wyposażenia wykorzystywanego do realizacji zadań KAS, w tym doposażenie przejść granicznych;

-  rozwój bazy nieruchomości KAS (głównie powierzchnie biurowe i magazynowe).

Plany Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej wpisują się w działania rządu, których celem jest wzmocnienie i modernizacja służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne i finansowe państwa. Program modernizacji KAS jest zbieżny z rozwiązaniami przyjętymi w ustawie modernizacyjnej służb mundurowych podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Służby podległe Ministrowi Finansów nie zostały wcześniej objęte takim programem. Dlatego chcemy zapewnić środki finansowe na rozwój KAS i zadbać o dobre warunki pracy i służby w naszej administracji.

Program „Modernizacja Krajowej Administracji Skarbowej w latach 2020 – 2022” zostanie ustanowiony uchwałą Rady Ministrów i będzie finansowany z budżetu państwa. Łączny koszt programu to ok. 1,9 mld zł, z czego ok. 660 mln zł zostanie przeznaczone na  podwyżki wynagrodzeń  i uposażeń pracowników/funkcjonariuszy KAS. Natomiast ponad 1,2 mld zł to planowany koszt zakupów pojazdów, sprzętu i wyposażenia oraz rozszerzenia bazy nieruchomości.

    W ramach procesu modernizacji już w 2019 roku zostaną przekazane dodatkowe środki na zwiększenie wynagrodzeń i uposażeń w KAS.

Celem naszych działań jest zagwarantowanie możliwości wieloletniego rozwoju KAS oraz konsekwentna budowa nowoczesnej organizacji, która będzie dla Państwa atrakcyjnym miejscem pracy i służby.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów
Szef Krajowej Administracji Skarbowej
Marian Banaś

 

Jedna odpowiedź na „“Szef KAS o modernizacji .””

  1. whoah this blog is fantastic i love reading your articles. Keep up the great work! You know, a lot of people are looking around for this info, you can help them greatly.

Dodaj komentarz


NSZZ Solidarnośc - Zawsze w obronie Twoich praw!do góry